středa 15. srpna 2018

Příjemně strávené léto


Zdravím vás,  tak už je půlka léta za námi. V dnešním článku se dozvíte o povalování se u moře a procházkách písečnými dunami, mém nasazení  v práci se změnou profese a spoustě dalšího.

 

Polská rychlodovolenáHned na začátku léta jsem vyrazila s našima na čtyřdenní dovolenou do Polska, a to konkrétně k moři. Cestou jsme se ještě zastavili v malebném městečku Malbork, ve kterém se nacházel  krásný hrad a celkově historická část byla překrásná.
Ubytovali jsme se v bývalé rybářské osadě Rowy, z které se stalo malebné městečko s rozrůstajícím se turistickým ruchem. Městečko přímo sousedí se slovinským národním parkem, ve kterém jsou  překrásné písečné duny a pozůstatky pouště.
 Naše ubytování bylo kousek od moře, které bohužel nešlo vidět a ani z něj nebyl cítit mořský vzduch. Cestou k moři byla spousta lákadel - jak k jídlu, tak i k pobavení.  Polský Balt je zajímavý až zvláštní. Když se člověk podívá, tak vidí jen ploché moře  a plochou zemi. =) Při tomhle pohledu bych klidně mohla uvěřit, že je země placatá. =) Koupání v tomhle moři je pro odvážné lidi. Voda je chladná  a také tam dosti fouká. Já jsem se dlouho nerozmýšlela a hned druhý den ráno jsem vlítla do moře, ale z moře už vylezla zmrzlina a ne plavec. Chichi
Podnikli jsme pár zajímavých výletů. Největší zážitek byly pro mě duny, které se nacházejí ve slovinském národním parku. Byla to krásná písečná procházka necelých 5 km, ale unavená jsem byla jako bych ušla já nevím kolik. Také jsme se byli podívat na rozhlednu kousek od městečka na retro kolech.  Z rozhledny nebylo nic moc vidět kromě placaté zemně a kousku moře.
Stravovali jsme se  v rybárně, protože když je člověk u moře, co jiného si dát než rybu. Já jsem měla lososa, který byl úplně boží.
Tenhle styl dovolené se mi moc líbil a již teď vím, že se sem vrátím. Z prodavačky je pekařka


V práci se mi mimořádně daří. Polepšila jsem si jak penězi, tak i profesí. Zaskakuji jako pekařka a moc mě to baví. Člověk by nevěřil, jaké to je uvolnění a hlavně klid.  Sice dřu jak blbá, ale ta odměna je sladká. Mám za sebou dvě skoro noční. Proč skoro - no dělala jsem jenom do  2 hodin ráno, což je v pohodě. Docela jsem se jich bála, ale již vím, že zbytečně. Jinak také jsem zvládla celý týden péct sama, protože kolegyňka je nemocná, tak to spadlo na mě. Domů chodím úplně vyšťavená, ale spokojená, že jsem to zvládla a přežila další den. Teplota v práci je občas k padnutí, ale dá se to zvládnout.
Moc u toho pečení nestíhám jíst, ale to se vsákne. Musím si to lépe naplánovat, abych si našla chvilku i pro sebe.

Pohoda u vody

Posledních pár dní již chodím k vodě si odpočinout a hlavně se zchladit. Tahle vedra jsou tak dlouhá, že jsem ráda za tu vodu i ve sprše.  Často se stává, že u té vody i usnu. No a nebo si  čtu či píšu článek jako právě tenhle.

A co vy, jak si užíváte léta?

Mějte se krásně a užívejte teplého počasí, dokud to jde.
Veškeré mé aktivity sledujte na mém instagramu , kde se snažím přidávat, co nejvíce to jde.

Majdalenka

4 komentáře:

 1. Tak to máš nabité prázdniny :). Moc hezké fotky! 5 km v písku musí být náročné :/, to věřím, že jsi pak byla utahaná.
  Moc gratuluji k lepšímu postavení v práci =).
  Já si prázdniny užívám na maximum. Každý den mám co dělat, nikdy se nenudím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za milý komentář. Jsem ráda, že se ti můj článek líbil. A hlavní je, že se člověk nenudí. =)

   Vymazat
 2. Pěkně si užíváš prázdniny. :)
  A ty pokroky v práci jsou super. Časem si zvykneš (nebo sis už možná zvykla...) a budeš to zvládat mnohem lépe, stihneš se najíst a nebudeš tak vyšťavená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prázdniny utekly jako voda. A já si teď užívám zasloužené dovolené. Ano máš pravdu časem si zvyknu. Je to těžké , ale člověk si musí zvyknou a udělat nějaký řád co je pro něj nejduležitější. No a pro mě je nejdůležitější se najíst a hlavně být více v klidu.
   Děkuji ti za krásný komentář.

   Vymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.