pátek 9. března 2018

Sluneční to den- ledopády

Zdravím, o víkendu jsem si udělala krásný výlet za ledopády, které se nacházejí v malebné vesničce Pulčín.

Ale začnu hezky od začátku. V pátek jsem byla po dlouhé době s kamarádama na kafíčko v překrásné kavárně Tucan CAFÉ , která se nachází v mém městečku na náměstí. Popíjeli jsme kafíčko a kecali jsme o různých věcech, ale hlavně jsme si zahráli úplně boží hru. A to Z pohádky do pohádky, u které jsem se tolik nasmáli a hlavně pobavili.  Děkuji vám, kamarádi.
Sobotní ráno bylo překrásné, a tak jsem si řekla s mamkou, že si někam vyjedeme. Dlouho jsme přemýšlely kam. Až na konec z toho vyšlo ledopád v Pulčíně.
Cesta k ledopádům je krásně značená šipkami a dlouhá 2km od parkoviště.  Ledopády se nacházejí v Národní přírodní rezervaci Pulčín-Hradisko, kde se nesmí chodit mimo značené cesty, ale naštěstí k ledopádům vznikla i výjimka a to do 15. března, což je unikátní a zároveň dobrý.

Cestou jsme potkaly davy lidí a také parkoviště bylo plné, ale nás to neodradilo.  Vůbec jsme netušily, že to je tak daleko, ale cestou byly tak krásné panoramata, a tak jsme neodolaly a udělaly si pár foteček.

Připomínalo mi to tu pohádku o Popelce. Ty zasněžené louky, no prostě boží.

Cesta k těmto krasavcům byla dosti krkolomná. Nacházejí se v malebném kaňonu, který v našem případě byl hodně kluzký a nebezpečný, ale za tu fotku to stálo se tam vydat. Nahoru jsem se dostala relativně v pohodě, ale dolů byla sranda. Musela jsem to sjet po zadku, jinak to nešlo. Mamka se tam neodvážila, prý se bála, ale fotečky se ji líbily, takže tak.

 

Při cestě na jídlo jsem udělala poslední fotečku. A pelášilo se někam najíst. No a mohu říci, že jsem byla zklamaná, a to doslova. Zašli jsme si do restaurace Stodola, kde to krásně vypadalo, ale ta obsluha, no nemám slov. Čekaly jsme tam jenom na blbé objednání 20 min, a hlavně na čaj jsem čekala dalších 15 min, a to už jsem vážně vřela. No a poslední kapka do kotle byla ta, že na své jídlo čekám 20 min což je hrozný. A mohu říci, že víckrát mě tam neuvidí. Jídlo vypadalo dobře, ale přišlo mi, že ho mají z polotovarů, a tak když jsme platily tak jsme to prostě řekly, a obsluha jenom koukala. No a takový hezký podnik.

A co z toho plyne za ponaučení? Nevěřit a nedoufat v to, co je nemožné.

Tak tohle byl můj výlet do Pulčína. 

A co jste dělali vy o víkendu?

Mějte se hezky Majdalenka


2 komentáře:

  1. Moc hezké fotky :). Ja jsem byla na vodopádech v Harrachově. To byla pecka :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji moc. Ty musely být taky boží jinak děkuji za milý komentář. Milé potěšení. =)

      Vymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.