pátek 8. září 2017

Výlet do Luhačovic

Zdravím vás, tak nám skončily prázdniny a mě začaly lítačky po úřadech, ale ještě se ráda vrátím do léta, a to konkrétně do Luhačovic, ve kterých jsem byla již dvakrát. Jednou se podívat na kolonádu a podruhé se projet kolem přehrady na bruslích.

Historie:

Luhačovice jsou 4 největší lázně v Česku a největší na Moravě. Léčí se zde především lidé s nemocemi dýchacího ústrojí, trávením a obezitou. Lázně vděčí za svůj věhlas především minerálním pramenům. V Luhačovicích vyvěrá 6 přírodních pramenů a desítky pramenů navrtaných. Nejznámějším a nejvýznamnějším pramenem luhačovských lázní je pramen Vincentka.


Nejstarší písemná zmínka o Luhačovicích pochází z roku 1412, na město byly povýšeny teprve 3. června 1936. Německy se nazývaly Bad Luhatschowitz.

 Celá historie je opět s internetu.
  
Tohle krásné lázeňské město se nachází cca 50 km od mého městečka. Navštívila jsem jak kolonádu, tak i krásnou přehradu, kolem které se dá jezdit krásně na bruslích. Samozřejmě jsem to musela vyzkoušet a řeknu vám, párkrát jsem se doopravdy bála. Já nemám ráda kopečky a hlavně dolů, protože neumím dobře brzdit na bruslích. Jinak napily jsme se z nejznámějšího pramene Vincentky a nebylo to nic hrozného. Dále jsme si prošli celou kolonádu a pokochaly jsme se krásnou výsadbou, ale také krásnými baráčky co jsou na kolonádě. Na přehradě jsem narazila na starý zarostlý hotel. Strašně se mi líbila cestička, který vypadalo strašidelně. No neodolala jsem a musela si něco vyfotit.Tak to pro dnešní článek je to vše.
A co vy? Jak jste si užily prázdniny. Vaše odpovědi si ráda přečtu v komentářích.

Pac a pusu Majdalenka

11 komentářů:

 1. Luhačovice moc miluju, je to krásné místo. :) Od Zlína to máme kousíček, takže se tam občas zajedeme podívat, když nevíme, co o víkendu dělat. Projedeme se po kolonádě, dáme si zmrzku, oplatek, je to fajn místo na relax. :) I jako malá jsem tam jezdívala s našima. Příští rok si zajdi, pokud budeš mít možnost, na nějakou z akcí v těchto lázních, třeba Otevírání pramenů bylo tento rok fakt kouzelné, hlavně živé sochy byly skvělé, ale koukli jsme i na divadlo nebo veterány. :) Jinak ale kam se vždycky v Luhačkách podívám, je galerie obrazů na kolonádě, zbožnuju to tam, už od malinka mě to tam táhlo, ráda se na ty výtvory dívám. :)


  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tvoji odpověď. A určitě se příští rok pojedu podívat na ty akce co zde mají být.=)

   Vymazat
 2. Zrovna tady jsem byla poprvé minulý rok na dovolené a bylo to tam skvělý :)
  A když jsem se nejvíce těšila na vincentku, nečekala jsem, že zde bude mít tolik železa.

  OdpovědětVymazat
 3. Hezké fotky. V Luhačovicích je to fajn jezdila jsem tam na praxi :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
 4. Luhačovice mám moc ráda :). Pěkné fotky.

  OdpovědětVymazat
 5. Všem moc děkuji za milé komentáře. Jste hodní a milí čtenáři.
  Majdalenka

  OdpovědětVymazat
 6. Jé, já bydlím 10 minut od nich :D Moc pěkné město :)


  Fit Maddie // Soutěž o FITNESS DIÁŘ

  OdpovědětVymazat
 7. V Luhačovicích jsem byla na dovolené několikrát. Moc se mi tam líbilo a moc ráda bych se tam znovu vrátila :). Snad to někdy vyjde.
  Máš moc pěkné fotky :).

  Já jsem si prázdniny užila. Ale chtěla bych je samozřejmě delší a do školy se mi nechtělo :D. Měla jsem sice pocit, že jsem nic nestihla, ale snad to byl jen pocit :D.
  Dnes jsem napsala na můj blog shrnutí prázdnin, tak jestli chceš, můžeš se kouknout :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za krásný komentář.A neboj nejsi sama co si myslí,že prázdniny byli krátké.
   Měj se hezky a mnoho úspěchů ve škole.

   Vymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.