pátek 28. července 2017

Dovolená v Chorvatsku 2017 část 2

Zdravím vás, mám tu pro vás pokračování mé dovolené, tak jdeme na to.


7.Den- Neděle- Noc ze soboty na neděli byla chladnější, a tak jsem se musela přikrýt i dekou, kterou jsem měla v autě. Po snídani jsem se vydala opalovat  na pláž, připadala jsem si jako špekáček. Samozřejmě jsme se koupali a já s děckama  skákala z mola. Nebylo mi to nijak příjemné, ale překonala jsem vlastní strach, jupíííí. Během oběda se zdvihl vítr, a tak jsme šli skákat do vln , které byli masivní. Hodněkrát jsem si i lokla. Z dálky jsme viděli požár, který byl naštěstí na protějším ostrově. Během tohoto blbnutí se na nás řítila bouřka. Prvně zhasila požá,r no a následně se vybouřila na nás. Já jsem se šla raději dívat na film .=) Před večeří k nám přijeli známí, s kterýma se kecalo a hlavně děti přijely na mamčiny výborné palačinky. No a ten západ neměl chybu.


8.Den-Pondělí- Ráno a celé dopoledne foukal silný vítr a vznikly krásné vlny. Odvážila jsem se do nich vlézt, ale byly moc velké a samotné se mi tam nechtělo být. Po obědě jsem  vážně na chvilku vlezla do vln, párkrát mě to propláchlo a já se raději šla usušit. Večer jsme se vydali do přístavního městečka Supetar, ve kterém jsme se vyloďovali a také naloďovali na trajekt.
Město bylo krásné, hodně obchůdků, které lákaly na různé suvenýry a ostatní blbosti. Také jsem se nechala vyfotit u kostelíka, který byl krásný. Já jsem byla celá nesvá, protože jsem se již delší dobu neslyšela s kamarádem. Při odjezdu na apartmám jsme se ještě zastavily do obchodu pro pár nezbytností a pak už směr naše dočasné bydlení.

9.Den- Úterý-  Už se nám blíží konec, achjo. „ Bude mi to tu chybět“ říkala jsem si, ale myslím pozitivně a vím, že se tu opět podívám.
Ráno bylo klidné, ani vánek, a tak jsem si vzala lehátko a chvilku se opalovala na vodě. Útočily na mě děcka od známých byla to sranda převrácení a potápění se nám všem líbilo. Během oběda se zvedl vítr a opět byli vlny tak hned po jídle jsem šla blbnou opět do moře. Před večeří jsem se konečně spojila s kamarádem a zjistila jsem , že je dejme tomu v pořádku a vážně jsem si ulevila, že ho slyším.
Moje večeře byla bombasticky nezdravá, měla jsem hambáč, který jsem zbouchla jako malinu. Poté jsem si šla zajezdit na kole a trošku jsem si procvičila dýchání a pak i nohy. =)

10.Den- Středa- Tento den byl pohodový. Ranní koupel  v moři byla úžasná. Následné opalování a připékání na slunci bylo dobré. Po obědové pauze pokračování v připékání se na slunci a dokonce i skákání do klidné vody se povedlo. Sice to vypadalo dosti srandovně, ale to přece nevadí. Před večeří jsme si pinkaly s míčkem a dělaly jsme různé blbosti, až z toho vznikl pláč nejmladšího člena naší grupy. Nebylo mi to příjemné a tak jsem hru raději ukončila. Na večeři jsme opět měli rybu, tentokrát sice ze supermarketu, ale byla stejně dobrá jako ta z trhu. No a po tomhle popapáníčku jsme se bavilii a popíjeli, ale také budili ze spaní mladší osazenstvo. =(

11.Den- Čtvrtek-  Ten to den je poslední, který si užijeme celý. Na večer byla naplánovaná procházka, ale nebudeme předbíhat. Noc byla neklidná, pořád jsem se budila zpocená a vynervovaná. Zdály se mi doopravdy hnusné sny. Ráno mě vzbudila vůně koblížků, co donesla mamka z města. =)
Jako každý den jsem hned po snídani šla do moře, které bylo příjemně teplé a bez vln. Během poledne jsme hráli karty, které mi moc nešly, ale i snaha se cení. Párkrát jsem si šla pořádně zaplavat k bójkám  no a také jsem blbla s dětmi, které byly tak trošku protivné a vychcané, sorry za  ten výraz, ale je to pravda. Já vím , že to jsou jenom děti, ale ty jejich vzájemné naschvály mě doopravdy vadily. Jinak jsem se opět škvařila na sluníčku pro letošek už asi naposledy. Večer jsme šli naposledy do města a já jsem neodolala a koupila jsem si palačinku, která byla výborná. Ta chuť se nedá popsat.   No a nastal poslední večer, a tak jsem si sedla hezky s pivečkem na pláž a poslouchala šumot moře.

12.Den-Pátek- Oficiálně poslední den u moře. Ráno mě vzbudil telefón, který mě mile překvapil. A zároveň mi zpříjemnil den. Hned po snídani jsem vyrazila naposledy do moře a pořádně se v něm vyválela a také prosolila. No a neodolala jsem a skočila si krásného placáka, sice mě bolelo břícho, ale za to mi to stálo.  Pak už jsem se sbalila a mamka stihla udělala bombový oběd. Měli jsme dosti naspěch, ať stihneme trajekt, a tak nám nezbývalo moc času na dlouhé loučení s paní domácí, která se také jmenovala Marie jako moje maličkost. A tak  jsem se naposledy dotkla slané vody a vyrazili jsme. Trajekt jsme stihli úplně v pohodě na čas. Cestou na pevninu jsem měla slzy v očích a bylo mi smutno. Trajekt oplul do města Split, ze kterého jsme se vydalyi po pobřeží na cestu domů. Při cestě jsme navštívili Národní park Krka, kde jsme si udělaly dosti nebezpečný výšlap na skálu, ze které bylo vidět celé jezero i kaskády. No a samozřejmě jsme neodolali a vyfotili si pár vodopádů a trochu se osvěžili. Již cestou domů jsme se vyhnuli dálnici a jeli jsme po staré cestě ve vnitrozemí, které bylo dosti strašidelné. Proběhla tam občanská válka, která začala jako nepokoje mezi jednotlivými skupinami lidí, převážně mezi Srby a Chorvaty. Tahle válka začala v roce 1991 a skončila 1995. Tím pádem zůstalo mnoho rozbitých budov a opuštěné vesnice. Touhle válkou se rozpadla celá bývalá Jugoslávie. Jednou opuštěnou no spíše vybydlenou vesnicí jsme v noci jeli a mě to připomínalo nějaký horor. Ještě před plitvickými jezery jsme večeřeli a já pak zalehla a spala až k hranicím.

13.Den-Sobota- Byla jsem probuzena na hranicích s Maďarskem, ale věděla jsem , že jak proběhnou kontroly dokladů, tak budu pokračovat  ve spánku. Po druhé co jsem se probudila, tak jsme se akorát nacházeli kousek od Slovenských hranic. Kousek za Bratislavou jsme se nasnídali a já vytuhla po chvíli jízdy. No a probudila jsem se skoro doma. Domů jsme dorazily nad ránem a tak se rozhodlo, že se vybalí jenom jídlo a půjde se lehnout. Já už neusnula, a tak jsem si zkoukla všechny videa a články od vlogerů a blogerů, které jsem neviděla. Čas mi utekl hrozně rychle, a tak jsem se po obědě dala do vybalování a dávání všeho podstatného do těchto dvou článků.
Tak a teď pár foteček.

Tak tohle je již ta druhá část mé dovolené, která byla úžasná a já jsem z ní úplně nadšená. Také jsem si nechala sestavit jídelníček od úžasné Péti, které děkuji. Článek na toto téma bude brzy.

Mějte se krásně a užívejte prázdnin.
Mac a pusu Majdalenka Mája

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.