středa 31. května 2017

Zoo Lešná
Zdravím vás, dnes vám povykládám o mém výletu do Zoo Lešná. V této zoologické zahradě jsem byla naposledy před 8 lety.  Mnoho věcí se tam  předělávalo a nově postavilo. Hlavně mě překvapila část Afrika, která byla celá předělaná a také mě mile překvapilo, že i když byla všechna parkoviště zcela plná, lidi se krásně rozprostřeli po celé zoo.


Fotila jsem převážně zvířata. Hodně se mi líbila japonská zahrada, která byla velice zajímavě udělaná.

 

Historie zahrady sahá do roku 180, kdy začal  hrabě Josef Jan Seilern s chovem bažantů na návrší zvaném Leschna, kde stával do roku 1810 původní zámek.  Nový zámek byl dokončen v roce 1894, kdy byl již na místě zaveden chov koní. Počátkem 20. století bylo vybudováno přírodopisné muzeum, byl zahájen chov oborních a exotických zvířat, např. jelenů, jeřábů, antilop či emu, a skleník obývalo domácí i cizokrajné ptactvo. Po druhé sv. válce byla uoo zestátněna a roku 1948 otevřena pro veřejnost.
V zoologické se v 50. letech nacházel dětský domov, ve kterém byly děti, jejichž rodiče budovaly republiku a tvrdě pracovali.

Tak to je pro tenhle článek už všechno. Historii celé zoologické zahrady jsem vyčetla na internetu.
Mějte krásný týden a  v pátek mi držte palečky. Mám totiž písemnou zkoušku. Děkuji předem.

Pac a pusu, Majdalenka

5 komentářů:

 1. Rejnoci jsou nejlepší! Byla jsem u nich dvakrát. Jednou jen na chvilku, byl u nich hrozný nával, ale podruhé jsem tam strávila hodinu a půl. Jsou to mazlíčci.

  OdpovědětVymazat
 2. V této ZOO jsem byla asi před 4 roky. Je to tam krásné. Jak vidím tu fotku žirafy, tak si ten žirafí výběh úplně vybavuji :).
  Ráda bych se tam zase někdy vrátila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za milý komentář. Žirafi jsou pořát na stejném místě a celá zoo je nádherná. Určitě se tam opět podíváš. =)

   Vymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.