pátek 16. prosince 2016

Na slovíčko s blogerkou 2. Adél z Ježkovy voči


Zdravím vás, již po delší době tu opět mám rozhovor z velmi zajímavou slečnou. Tato slečna má krásně zpracovaný blog, který má zaměřený na ježky,ale také na psi. Její poslední článek je návod na zasněžený blog, který se ji hodně povedl.
Dost bylo povídání jdeme na rozhovor.

 http://www.jezkovy-voci.com/
1.Na začátek by bylo dobré, kdybys nám představila svůj blog.

Ahoj! Jsem Adéla a můj blog Ježkovy voči píšu už rok a půl, avšak bloguji daleko déle. Mám ježečka, proto ten název, ale poslední dobou se z mého blogu stává spíš blog zaměřený na pejsky a problematiku ve psím světě – otázkou je, jestli cíleně, nebo jestli jsem do kynologie prostě tolik zapálená =) abych nezapomněla, mám i psíka Flokiho, křížence BC a LR z útulku =). A bloguju, protože prostě potřebuju svoje myšlenky ventilovat, a koho by to pořád bavilo poslouchat, že jo? =)

2.Proč se tak jmenuje?

Tak primárně kvůli mé ježčí slečně Bublině. Ježci ale vůbec nejsou tak zábavní, aby se o nich dal psát samostatný blog, který by byl vážně dennodenně aktivní. Proto jsem se rozhodla blogu toto jméno ponechat a přesto psát o všem, co mě baví.
 
3. Jak dlouho bloguješ?

Bloguji zhruba od roku 2008, ale současný blog mám od března 2015.

4. Kdo nebo co tě inspirovalo k tomu, abys začala blogovat?

Jak jsem již psala, potřebuji svoje myšlenky někam ventilovat a blog je podle mě ideální místo. Taky se ráda podělím o to, co tvořím, a ačkoliv mám názory na věci, které nikoho nezajímají, mám nutkání se o ně i tak podělit.

5. Máš s někým uzavřené spolupráce?

Ano, měla jsem jich za ten rok a půl vícero. Všechny dosavadní najdete úplně dole na mém blogu, jsou tam odkazy. Začalo to shirtinatorem, pokračovalo přes sevt.cz, washipasky, audiotéku, Svět pásek, Planner addict a Megaknihami to nekončí =) jsem ráda, kdykoliv nějaká firma kývne na spolupráci a nebo ji dokonce sama navrhne. Samozřejmě se snažím prezentovat jen věci, které jsou mi blízké (knihy, tvoření), ale ráda zabrousím i do něčeho nového, co jsem před tím třeba tolik neznala (audioknihy,…). Neznamená to ale, že nutně přijmu všechny spolupráce.

6.Co říkáš na módní časopisy? Kupuješ či nekupuješ?

Módní časopis jsem držela v ruce poprvé a naposledy asi u doktorky v čekárně =). Tohle téma mě moc neláká, hlavně si myslím, že na internetu se dá najít spoustu inspirace a bez utrácení za časopisy.

7.Blogování X Vlogování?(tvůj názor)

Tyhle dvě věci se dle mého nedají vůbec porovnávat, nejsem ortodoxní zastánce jedné varianty. Ráda si pustím třeba k jídlu nebo jako pozadí nějaké povídací video, ráda se kouknu na cestovatelské vlogy, ráda se podívám na nějaký šikovný návod či DIY. Blogy ráda čtu především takové ty „moje“, se kterými jsem už dlouho a každý článek je zárukou kvalitního kontentu (feelinghoppy, theworldbymaria, thatreaderscorner, thsvet – všichni na blogspotu) ale pokud mě dokáže zaujmout i něco jiného, nebráním se tomu, strávit na daném blogu i celý den =).

8.Jaké jsou tvoje cíle, ať už s blogem či v životě, a kam bys to chtěla dotáhnout?

Mé cíle s blogem nejsou nijaké převratné, chci prostě blogovat co nejdéle mě to bude bavit a aspoň hrstka lidí ty moje žblepty bude číst. V životě chci pomáhat zvířatům, zejména psům, to není žádný cíl, spíš taková vysněná životní mise, kterou jsem začala v trnavském útulku a Flokim rozhodně nekončí.

9. Co máš po ránu raději, čaj či kafe?

Ráno kafe, večer čaj, přes den cokoliv, co je teplé =).

10.Tři věci, které nesmí chybět v tvé školní či pracovní tašce?

Peněženka, mobil, knížka.

11.Jaká je tvá vysněná práce?

Překladatelství. Chtěla jsem být opravdu všechno, od veterinářky přes policistku, vojáka (ano, vojáka :D), herečky, zpěvačky, až po spisovatelku a ještě dál. Ale vím, že angličtina a celkově jazyky jsou to, co mě nejvíc baví. Proto bych ráda jednou využívala angličtinu a švédštinu na denní bázi a překládala, knížky, filmy, cokoliv!

12.Co škola (pokud do ní chodíš) a co říkáš na sérii Back to school?

Chodím od začátku roku na Karlovu univerzitu, takže je to trochu jiné. Nikdo moc nenosí penály a vyšperkované sešity, každý je hlavně rád za místečko, kde se mu vejde kousek papíru, ale back to school tak pasivně sleduju a ráda se mrknu, co kreativního bych si mohla udělat.

13.Co ty a hudba, jaké žánry posloucháš nejraději?

O hudbu se strašně nerada dělím :P takže konkrétně nezmíním (ti, kteří mě znají, tak MOC dobře vědí), jinak mé oblíbené styly jsou rock, indie rock, ale i pop a ráda si poslechnu od všeho něco.

14.Myslíš, že se dá v dnešní době uživit blogováním?

Určitě ano, chce to buď XY let snahy a nebo mít prostě štěstí…

15.Máš instagram či ask.fm a používáš je?

Instagram používám dost hojně, jsem tam jako instagram a ask.fm nemám.

16.Co se ti nelíbí u jiných blogerů? (prosím nejmenovat)

Nelíbí se mi zaprodanost, plagiátorství a pravopisné chyby.

17.Těšíš se na Vánoce?

Ano, a moc! Dárky vymýšlím asi od minulých Vánoc =).

18.Jaký je tvůj vysněný vánoční dárek?

Z tohohle už jsem, troufám si říct, vyrostla =). Protože vysněný dárek není jeden, ale je jich mraky! :D Nebudu si hrát na spasitele, co si přeje světový mír a aby se přestaly kácet deštné pralesy. Kdo říká, že by mu nevadilo, kdyby nedostal žádný dárek, hlavně, že je s rodinou, pěkně kecá! :D Přeju si hlavně věci, které vím, že bych si sama nekoupila, ale hrozně se mi líbí. Aby to neznělo tak materialisticky, samozřejmě k tomu všemu miluju tu atmosféru a pohodu Vánoc =) (a cukroví!)


19.Co si myslíš o natáčení a propagování na youtube?

Proč ne? Když to frčí… ať si každý dělá co chce, pokud mi to nijak nepříjemně nezasahuje do života. A pro firmy je to jednoduchá, správně cílená a levná reklama. K natáčení mám asi trochu jiný postoj, kdybych měla vliv, jako mají naše „novodobé hvězdy“, stoprocentně bych ho využila jinak než propagací přeslazených čajů s koulema.

20.Co bys vzkázala čtenářům mého blogu?

Doufám, že vás bude jen přibývat a děkuju Majdě za rozhovor!

Já děkuji Adél za krásný a vyčerpávající rozhovor.
Pac a pusu Majdalneka

7 komentářů:

 1. to je fajn že píšeš články :) jen tak dál :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ráda čtu tyhle ,,rozhovory" :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jéé:) děkuju :) škoda že to tam místo smajlíků hodilo tyhle znaky. Ale co už:)

  OdpovědětVymazat
 4. Tuhle kategorii jsem u tebe objevila až dnes, ale líbí se mi. Jdu projet starší kecací články s blogerkami :)

  Inka Lifestyle Blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jú tak to jsem ráda, že se ti líbí. Budu ráda když se podíváš na starší Na slovíčko s blogerkou.
   Měj se hezky Majdalenka

   Vymazat
 5. Jé, rozhovory, to je super. :) Taky jsem je dřív dělávala.
  Adel občas navštívím, je fajn.

  OdpovědětVymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.