pátek 8. července 2016

Chorvastko- báječná dovolená u moře
Zdravím přátelé, jak už jistě víte z předchozího článku, tak jsem byla na dovolené u moře na překrásném ostrově Cres. Bylo tam nádherně, hlavně ty cesty, které se klikatily po svahu a samozřejmě i krásné moře. =)
Byli jsme tam 9 dní, které byly plné slunce a teplíčka, no a hlavně moře. =) Připadá mi, že to strašně rychle uteklo.Měli jsme spoustu výletů.
První z nich byla pohodová procházka do vedlejší vesnice Martinšćica , ve které jsme si dali první výbornou a zdravou večeři. =)
 Druhý výlet byl na celý den.  Naše cílová destinace byl Veli Lošinj a Mali Lošinj , kam jsme museli jet téměř přes celý ostrov. Po cestě jsme viděli ručně otáčecí most, který se otevíral pro lodní dopravu. =) Obě města byla překrásná. Velký Lošný byl romantické a pohodové městečko s krásným přístavem. Malý Lošný mi hodně připomínal Makarskou - hodně turistů a předražené suvenýry. Tam jsme si dali oběd, já neodolala jejich výborné pizze. Těsto bylo krásně tenké a i ta hospůdka byla hezká.

Třetí výlet byl spíše fotografický. Jeli jsme totiž do malebné staré vesnice Lubenice na kopci, z kterého šel vidět krásný západ slunce. Také tam byla hezká zákoutí a staré baráčky. =) 
Náš poslední výlet byla návštěva městečka Cres, ve kterém byl  krásný přístav a také mnoho zajímavých uliček, ale také tam bylo mnoho lidí a hospůdek, které byly nacpané k prasknutí. =) Byla tam spousta úžasných obchodů se suvenýry i s oblečením, které sice bylo kvalitní, ale strašně drahé. =)
Také jsme se váleli u moře, kde jsem začala opět číst moji velmi oblíbenou knížku Hvězdy nám nepřály.Už dříve jsem o ní psala recenzi tady na blogu. Miluju tu knížku, hlavně ten příběh je boží. =) Téměř každé odpoledne byly na moři vlny, ve kterých se krásně dovádělo a když měl člověk lehátko, tak pak bylo docela obtížné se s ním vrátit na pevninu. =)

Prvních pět dní jsme chodili na malou plážičku, která byla uzoučká a svažovala se rychleji do moře. Byly tam i velké kameny, z kterých se dalo skákat. Pak už nám připadalo, že je tam moc lidí a už se tam nedá hnout. Proto jsme poslední čtyři dny chodili na velkou pláž, kde byl i plážový  bar, ve kterém jsem si občas koupila zmrzlinu a nebo pivečko. To ale nemělo pěnu a mělo divnou barvu, která mi připomínalo spíše ovocné pivo, to jsem pila hodně. Ta druhá pláž byla rovná a pohodlná s malými kamínky, ve kterých se sice dobře leželo, ale špatně chodilo, protože se člověk zabořil. =)

Jídlo jsme si vařili sami v našem apartmánu, ale občas jsme si zašli na oběd či na večeři. Nebo jen tak na kafíčko. Nebylo to nic levného. =)

Mám pocit, že jsem i něco málo přibrala. Když vidím ty fotky, tak se jenom děsím a již teď přemýšlím, jak to dostat dolů, ať si nepřipadám jak vorvaň, kterého tam měli známí. Když už jsem je  vzpomněla, tak i oni si to užívali. Byla to rodinka s dětmi, které sice byly hodné, ale na druhou stranu strašně ukecané a otravné. =) Ke konci pobytu mě už dost štvaly, ale bohužel jsem jim nemohla nic říct. =(  =)

Apartmán byl malý, ale zato s hezkým výhledem na moře. Měl jakoby patro, které ale ve skutečnosti nebylo patro. Byly tam postele a dosti strmé schody, které se hodně špatně scházely dolů. Na balkóně byl dostatek místa pro návštěvu, která k nám přišla na palačinky. Noci byly teplé a příjemně klidné, žádný hluk, jenom ty cikády a moře. =) Byla jsem ráda, že jsme tam neměli wifi, protože jak se znám, tak bych byla pořád na internetu a vůbec bych si neužívala toho klidu a rodinné pohody. =)

Po večerech jsme někdy bývali u známých, kde se grilovalo a byla tam wifi, tu jsem občas využívala a koukala jsem, co je nového ve světě. Jindy jsem psala na noťasu články či upravovala fotečky. Také jsem se naučila hrát karetní hru žolík, která je hodně o počítání. =) No a nebo jsem si četla svoji knížku, u které jsem ale také usínala. Nakonec jsem ji dočetla při cestě domů.


Dovolenou jsem si náramně užila a budu z ní čerpat celé prázdniny, které mi už začaly. =)
A na jakou dovolenou se chystáte vy? Napište mi do komentářů.


Pac a pusu
Majdalenka


7 komentářů:

 1. Já se do ciziny nechystam,jen po ČR:) snad sis dovolenou užila,nafotila jsi moc hezké fotky :) v Chorvatsku jsem naposled byla před 8 lety :D
  Essdeesthoughts.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Hezký článek, je dobře, že sis té pohody užila! :) Určitě to bylo fakt super. Fotky jsou moc hezké :)
  Já jsem byla v půlce června v Turecku, kde jsem si to také moc užila. :)
  DENYII

  OdpovědětVymazat
 3. Moc vám děkuji za hezké komentáře.Fotečky jsem fotila na nový foťák, který již brzy ukážu a něco málo vám o něm povím. S fotkami mi hodně pomáhal taťka, který je upravoval a také něco málo nafotil. Děkuji tati. =)
  Mám vás ráda
  Pac a pusu
  Majdalenka

  OdpovědětVymazat
 4. Super článek :) Já na cestování moc nejsem, ale dovolená na ostrově Cres vypadá jako parádní nápad, možná se tam jednou podívám.. :) Mimochodem ta první fotka se ti vážně povedla, takové pastelové barvy miluju :D !
  http://onebookfanatic.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je děkuji jsi hodná. Ta fotka je focena širokoúhlím oběktivem a ty barvičky se mi taky líbí.
   Pacc a pusu Majdalenka

   Vymazat
 5. V Chorvatsku jsem nikdy nebyla, ale jako správný ''čech'' bych se tam asi měla někdy podívat. :) Na fotkách to vypadá opravdu pohádkově a ze tvého vyprávění to také vyplývá.

  Na dovolenou se s přítelem také chystáme, ale nechci ještě nic zveřejňovat. Až nastane ta správná chvíle, bude článek na blogu. :)

  Fotografie jsou velice milé.

  Hezký den,
  Jennifer Moonenc
  www.jennifermoonenc.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za krásný a milý komentář. A již teď se těším na tvoje zážitky s dovolené.
   pac a pusu Majdalenka

   Vymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.