úterý 12. dubna 2016

Posilování či kardio? Krásná do plavek.
Ahojky moji milí spolubojovníci, tenhle článek mám v hlavě již delší dobu. Před 20 dny to všechno začalo a já se pomalu orientuji v novém světě. Ještě 10 dnů a  první měsíc budu mít za sebou. Hurááá!

Teď se vrhneme na to podstatné. Co je lepší - posilování či kardio?

Podle mě je nejlepší dělat obojí, posilování i kardio. Já osobně mám raději posilování, ale jestliže chci shodit nějaké to kilečko dolů, tak musí zařadit i kardio. V mém případě to je kolo, klasický běh (rychlá chůze) nebo běh na mém milovaném šlapáku.


Kardiem pálíme kalorie, které doufám mizí z tuků a ne ze svalů, to by totiž bylo špatně. Asi se ptáte proč špatně. No asi proto, že nikdo nechce vypadat jako tyčka nebo párátko. Tím, že běháme nebo děláme jiné kardio, pálíme nejen tuky, ale také svaly. Ale my chceme ty svaly! Nejen na břiše, ale taky aby nám zpevnily zadeček.  Takže logicky musíme i posilovat.

No a teď něco k tomu posilování. To já dělám nejčastěji.  Posilováním si ty svaly nejen zvětšujeme, ale také zpevňujeme. Na posilování se dá dívat dvěma  způsoby. Jako na kulturistiku nebo na cílenou fyzickou lidskou činnost. Rozdíl mezi těmihle způsoby je jednoduchý. U kulturisty chceme velký objem svalů a u cílené činnosti chceme nejen posílit část těla, ale také naši mysl.  Takže z toho vyplývá, že dělám částečně kulturistiku a částečně cílenou fyzickou činnost.

Takže závěrem tohoto tématu je, že je dobré dělat jak kardio tak i posilovat.

No a teď se vrhnema na to, jak se mi vlastně daří. Od minula se toho hodně změnilo. Stále cvičím 3-4 série, ale také zahrnuji více odpočinku. Tělo mi začíná trošku protestovat a já si nechci ublížit, tak raději jeden den vynechám a hned na druhý den jedu opět tu klasiku, co mám již naučenou.
Začala jsem více cvičit kardio, ale jsem opatrná. Nejedu do maxima, ale jenom tak, abych se cítila dobře, což znamená, že dělám 10 min kardio a 10 min posilování. Po tomhle  zápřahu jsem vysmátá jak sluníčko, ale také příjemně unavená a hlavně spokojená.

Moje kardio: Když je hezky, tak se snažím být venku, ale teď když prší, tak jsem se zavřela doma a cvičím na šlapáku.

Moje posilování: Cvičení na podložce či koberci. Dělám všechno možné od  klasických sedlehů po dámské kliky a samozřejmě dřepy.

Teď se vrhneme na to, jak se mi vedlo v mírách.


Den
Váha
Břicho(pupek)
Břicho( pod pupkem)
Zadek
1.  - 24.3.2016
54,7kg
86 cm
93 cm
98 cm
10. - 2.4.2016
53,6kg
83 cm
91,5 cm
96 cm
20. - 12.4.2016
 54 kg
81 cm
88 cm
96 cm

Tohle mě mile překvapilo. Krásné čísla to jsou  ta dřina za to stojí.
A co vy jak válčíte.

Děkuji za podporu Vaše Majda

2 komentáře:

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.