čtvrtek 10. března 2016

Ze života blogerky #11


 
Ahojky lidičky, dnešní článek bude opět váš oblíbený ZŽB. Odteď budu používat zkratky, nebaví mě to pořád vypisovat. Jdeme na to.
Stejně marodný jako já

Celý týden od 22.- 28.2. jsem byla doma, protože jsem onemocněla. A jak jsem byla marod, tak jsem sepisovala články, které jste již viděli. Byla to recenze na knížku Móda, krása a životní styl, která se vám docela líbila. Také to byl outfit, který byl také docela obdivovaný.


Minulý týden jsem byla pořád nemocná, jak nečekané, že. Jedná se o  týden 29.2.-6.3.  a na něj se teď vrhneme podrobněji. 

Začneme pondělkem 29.2. Tento den byl docela divný i tím, že to byl vlastně den navíc, ale také tím, že jsem byla ve škole úplně mimo. Nemůžu se ani divit, měla jsem totiž horečku, která mě přepadla při cestě domů. Jdu totiž 2 km do kopce, který mi dal docela zabrat. :)

V úterý 1.3. jsem tedy nešla do školy, ale k doktorovi. No a dostala jsem antibiotika, které by mi měly pomoct. Cestou domů jsem s mamkou nakoupila a hlavně si šla vybrat prášky, které stály nehorázné peníze. Bože, proč jsou ty prášky tak drahé. Když jsem došla domů, tak jsem lehla a dostala jsem  nehoráznou zimnici a teploměr mi ukázal krásných 39,8 °C, no prostě bomba. Nebyla jsem schopná se hýbat a mluvit už vůbec ne. Tak jsem spala s mamkou, která je také nemocná. No prostě jsme pěkná dvojka.

Středeční den 2.3. již byl o mnoho lepší, sice jsem ještě měla malou teplotu, ale hlavní je, že už nebyla tak vysoká. Udělala jsem si selfíčko z nudy.
Jinak jsem celý den odpočívala, sledovala vlogy a různá videa od mých oblíbených youtuberů.

Čtvrteční den 3.3. jsem pročetla a hlavně dočetla knížku, na kterou se můžete těšit v recenzi. Knížka se jmenuje Nadpozemská a je o andělech. Jinak celkově už se cítím lépe, jsem již bez teplot, což je výborné.

V pátek 4.3. byla velkolepá událost a to potvrzená spolupráce s Martinus.cz. Jsem strašně ráda, že mi to klaplo. Jinak jsem už úplně bez teplot a trápí mě jenom plný nos, jinak nic. Také jsem se zapojila do soutěže Bloger roka na Slovensku. Zkusím to jenom ze srandy, nic za to nedám.

Víkend 5.-6.3. byl nabitý - od přejídání na jedné párty po dodělání koupelny. Konečně máme koupelnu i u nás na horním patře. Huráááá!

Další týden doma, ach jo. Jak já tu nemoc nemám ráda, no spíše ty antibiotika. Jedná se jenom o tři dny, které byly v podstatě stejné.

Pondělní den 7.3. byl o mnoho lepší než předchozí pondělí. Stále jsem doma a stále mám antibiotika, ach jo. Jinak se nic vzácného nedělo. Připravovala jsem články na příští týden, taková klasika.

Úterý 8.3. již bylo pozitivnější, dobrala jsem již antibiotika, ale do školy jsem nešla celý týden. No teď k té úžasné věci. Vydala jsem článek, který se jmenuje: Vstávej, už je ráno Tak tenhle článek mi zvedl sledovanost na den 54 zhlédnutí, což je boží číslo. Děkuji. Jinak celý den jsem se dívala na různé blogy a videa a pochytila hromadu nápadů, na které se můžete těšit.

Středeční den 9.3. byl takový pohodový. Byla jsem na kontrole u doktora, který mi řekl, že jsem v pohodě. Sice ještě budu doma do konce týdne, ale už se cítím o mnoho lépe. Po měsíci mi došla věc na zrecenzování. 

Jak se vám líbí? Dosti úchylný, že?

Tak to by bylo pro tenhle dlouhý článek vše. Mějte se krásně.

Majdalenka

3 komentáře:

 1. Zajímavý článek, je mi líto, že jsi byla takhle nemocná, ale doufám, že teď už jsi zdravá.
  www.hanci.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, ty jsi mi to téma na votoči smazala dřív, než jsem ti stihla odepsat. A když už jsem se s tím psala, tak ti to hodím sem. Když budeš chtít, tak ten komentář po přečtení prostě smaž. :)

  Věřím, že tě blog baví a myslím, že je lepší ti ukázat, jak být lepší, než tě urážet, jako to dělalo spoustu holek tam. :)

  První, co mě udeří do očí, je, že pozadí blogu a barvy jsou tak výrazné, že ti v tom zaniká písmo u rubrik. U vzhledu blogu je lepší řídit se tím, že méně je více. Když vidím přeplácané blogy, tak nemám vůbec chuť to číst. Řvavé barvy jsou věc bulváru, ty máš blog. ;)

  Chce to taky úhledněji zarovnávat text. Trochu si s tím pohraj.

  Další věc jsou chyby v základních věcech. Studuji žurnalistiku a věř, že s tím mají problém i profesionální novináři. Já mám taky často problém s děláním chyb z nepozornosti, ale nemůžou ti tam zůstávat v takovém množství. Když napíšeš článek, dej si pauzu, pak si to po sobě znovu přečti. Klidně to udělej i několikrát. Uvidíš lépe i chyby ve stylistice. (Například moc často používáš takovou tu slovní výstelku "no.")

  Piš o věcech, kterým opravdu rozumíš. Psát obecné věci u názorových článků je k prdu, protože to dělá dalších 35476434646 blogerek. Lepší je hrát na kvalitu, přinést něco nového.

  A neřeš počet komentářů. Spousta lidí píše komentáře jen kvůli tomu, aby nalákali čtenáře na svůj vlastní blog, a přitom je vidět, že nad článkem vůbec neuvažují a nerozumí tomu, co píšeš. Počet čtenářů a komentářů bohužel často neříká nic o kvalitě blogu a schopnostech autora.

  OdpovědětVymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.