čtvrtek 31. prosince 2015

Mé Vánoce


Ahojky lidičky, už se nám pomalu blíží konec roku a s ním je bohužel spojený i konec prázdnin. :-( Vánoční svátky jsou nejlepší svátky v roce. Jsou to svátky klidu a pohody, v naší rodině je milujeme. :-) Z křesťanského hlediska jsou vánoce nejvýznamnějším svátkem v roce. V den 24.12. se narodila náboženská postava - Ježíš Kristus. Jestli doopravdy žil nelze dokázat. Můžeme pouze spekulovat, ale pravdu se nikdy nedozvíme. Nebudu se v tom více vrtat, když tomu nerozumím.


Je spousta vánočních tradic a některé vám tady vysvětlím. :-)Nejznámější je zdobení stromečku, je to jedna z nejhezčích tradic.U nás v rodině to dělám já s mamčinou pomocí. Letos poprvé jsme zdobily stromeček den předem. To proto, ať máme na Štědrý den klid a žádný stres. Dále to je jmelí, které by mělo někde viset. U nás je trošku jinde, než to mají všichni ostatní. My ho máme totiž položené na parapetu venku, protože venku vydrží dlouho. :-)

Naše štědrovečerní hostina je každý rok jiná. Ale vždy máme rybu, každý aspoň kousek, také bramborový salát jíme povinně všichni. Zní to dost divně, že píšu povinně, ale je to tak. Holt takový je život. Chichi, samozřejmě si dělám srandu, nikoho nenutíme, když nechceš, nech být a dej si řízek, nejlépe vepřový. :-)Vždy od stolu může vstát jen hostitelka neboli paní domu, což je u nás maminka. :-) Jak to je u vás?

Dalším naším zvykem je rozdávání dárků podle toho, kdo je v rodině nejmladší. U nás to je má maličkost, ale už to není ono. Když jsem byla mladší, tak jsem se vždycky strašně těšila, ale neměla jsem ráda to dlouhé čekání na Ježíška. :-)

Den po Štědrém dnu vždycky jdeme k babičce a dědovi na slavnostní oběd, který jsme letos dělali my. Ono to je rozdělené, my jsme dělali řízky a salát, a teta polívku a brambory, pro ty co nejí salát. :) Sejdeme se tam vždycky celá rodina, která se stále rozrůstá. Tahle návštěva se většinou protáhne do nočních hodin. :-)

O vánočních prázdninách se mi konečně dodělal můj velký pokoj. Sice ještě nemám nábytek a podlahovou krytinu, ale i tak si myslím, že je hotovo. O průběhu vás budu samozřejmě informovat.


Chtěla bych vám poděkovat za přízeň a podporu v tomto roce. Rok 2015 byl pro mě velkou zkouškou a také poznáním sama sebe. A hlavně vím, že mám vás čtenáře, kteří mě podpoříte a nenecháte mě v louži. Děkuji a již zítra se můžete těšit na článek ze silvestrovské párty.

Mějte se krásně a užívejte posledního dne v roce plnými doušky.
LOVE Majdalenka

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.