pondělí 2. listopadu 2015

Online svět


Ahojky, moji milí, již podle názvu víte, že dnešní článek bude o tom, jak jsme závislí na všech možných sociálních sítích. Pozoruji to sama na sobě. Moje první myšlenky ráno jsou takové, jestli mi někdo náhodou nenapsal či neokomentoval článek.
Člověk se pak diví, že není schopný mluvit z očí do očí. Vnímám to nejvíce ve škole, ale i mimo její brány. Jsem naučená, že se člověku neskáče do řeči a nepřerušuje ho. Jakmile se podívám do obchodu, tak vidím lidi, jak mladé, tak i ty starší, jak čučí do mobilu či tabletu. Přijde mi to zvláštní, a někdy až neslušné. Jo, já vím, že někdo vyřizuje důležité věci, takže tyto lidi zařadím do skupiny slušných lidí, kteří prostě nestíhají a mají mnoho povinností. Ta druhá skupina už bude horší popsat a vysvětlit. Nechci nikoho urazit či ponížit. Myslím tím nás holky, které mají tendenci se se vším chlubit a ukazovat světu. Jsme náchylnější a možná i se chceme předvádět. Já osobně mám jenom Facebook, Ask.fm a samozřejmě blog. Ale i tak si myslím, že toho mám moc. Myslíte, že je normální být zavřený v pokoji a sedět na počítači? Já jsem z generace bez počítačů a chytrých telefonů a přežila jsem mládí. První počítač jsem doma měla v 9, možná 10 letech. Já jsem na něj moc nechodila, nebavilo mě to, ale jakmile jsme měli internet, tak jsem se s ním rychle skamarádila. Už jsem si na to tolik zvykla, že prostě bez wifi nejsem schopná přežít déle než týden. J Vážně nemůžu pochopit, jak jsem mohla být bez počítače. :-) Přes FB jsem potkala spoustu známých a také velké kamarády, ale také velká zklamání a ponížení. Je dobré si dávat pozor na to, co zveřejňujete, a hlavně kdo to vidí. Není vám pak příjemné, když si na vás lidé ukazují či vás pomlouvají, a v nejhorším případě vás i veřejně poníží.
Tak to by bylo pro dnešek všechno. Doufám, že vám článek aspoň nějak pomůže a že se na mě nebudete zlobit. Také skončilo hlasování v Blogerce roku - nominace. Já bych chtěla moc poděkovat. Mám vás ráda.
LOVE Majdalenka

zdroj 1. obrázku
zdroj 2. obrázku

2 komentáře:

  1. Bohužiaľ táto doba má svoje plusy a aj mínusy... kým ja som ako dieťa lietala po vonku či prinajhoršom pozerala rozprávky a seriály, mobil som dostala koncom základky...teraz je to už nevyhnutnosť aj tých najmenších... Nehovoriac o vzťahoch, ľudia už pomaly spolu ani nehovoria...
    https://windinhairblog.wordpress.com/

    OdpovědětVymazat
  2. Na facebooku mám jen lidi co chci, nikoho ze školy tam nemám, tím jak jsem školu skončila, tak jsem přešla automaticky na svůj druhý profil, kde mám jen lidi co chci a někdy i před nimi si nějaké příspěvky skrývám. Facebook mám hlavně na chatování a na skupiny ve kterých jsem, kde čerpám inspiraci nejen na tvoření, ale i do práce :)

    OdpovědětVymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.