pondělí 12. října 2015

Tipy a rady, jak zvládnout školu a uspět ve škole
Ahojky moji milí, pro dnešek jsem si pro vás připravila zajímavý a možná i inspirující článek na téma škola. Podle názvu už víte, že půjde o to, jak zvládnout školu a jak se do ní učit. Budou to moje tipy a rady, nikoho nenutím to dělat podle mě.
Tak dost kecání, jdeme na to. :-)
Zdorj Google obrázky1. Diář
Pro mě snad nejdůležitější věc. Zapisuji si do něj všechno ohledně školy, ale také tam mám poznačené doktory a samozřejmě blog. Píšu si tam testy, zkoušení, DÚ, a hlavně si to všechno zvýrazním zvýrazňovačem.
RADA: Stačí malý diář, který se vejde i do kabelky. Také je dobré si barvičkami rozlišit svoje poznámky.

2. Zvýrazňovače
Jsou také důležité pro mě, podtrhávám s nimi v sešitě důležité věci. V odborných hodinách zvýrazňovač nedám z ruky. Podtrhávám s nimi klidně i celý text, který se musím naučit a zapamatovat. Jakmile je to podtrhlé, tak se mi to lépe pamatuje. Používám je i v diáři.
RADA: Podtrhávat jenom důležité věci.

3. Vypnout všechny rušivé věci
Myslím tím mobil a noťas, na kterých máme různé sociální sítě, které nás ruší při učení a hlavně nás rozptylují. VYPNOUT!!!!!
RADA: Jestli se chceme něco naučit, tak je dobré vypnout, vážně vypnout, všechny rušivé věci.!!!!!

4. Odpočinek
Nejde se učit 3 hodiny v kuse. Proč? Mozek po 30 minutách není tolik aktivní, a tak se hodí dát si malou pauzu. Stačí 5 minut, ale hlavně si nemyslete, že se na učení vykašlete úplně. To ne, po 5 minutách hezky zpátky k učení.

5. Kde se učit?
To je u každého jinak, někdo se rád učí na posteli a někdo u stolu. Obě možnosti by měly mít stejnou funkci, a to naučit se. Já se učím u stolu, je to pro mě lepší. Kdybych se učila v posteli, tak tam usnu a nenaučím se nic.
RADA: Před učením je vhodné si zajít na WC, aby nás nevyrušila náhlá potřeba. Také je vhodné se před učením najíst a napít, ať mozek má více energie na učení. A jako poslední rada je to, že se nám určitě bude lépe učit na uklizeném stole či posteli, než na zapráskaném stole či posteli, kde je hromada věcí, které nás rozptylují.

6. Pomocné kartičky
Jsou to kartičky na naučení se dané látky či cizího slova.Hodně se to použvá na slovíčka do cizích jazyků, ale já to používám n odborné výrazy nebo květiny. Kdy si na jednu stranu napíšu název a na druhou charakteristiku a pak už stačí otáčet  kartičkama a učit se z nich.
RADA: Stačí obyčejný papár, který si nastříháme na menší a hned máme kartičky.

7. Oblečení
Ptáte se, proč to tady vůbec dávám. Je to jednoduché, asi každý, kdo přijde domů, se převleče do pohodlného oblečení, které nikde netáhne a nemusí se bát, že ho zničí či ušpiní. U mě to jsou tepláky a nějaké starší tričko, ve kterém už nechodím do školy. Není nikomu příjemné se učit ve zpoceném tričku a špinavých kalhotách. :-)

8.Větrání!!
Také jedna z důležitých věcí při učení. Je zlo, když máme „proprděný“ pokoj, kdo by se v něm chtěl učit. :-( Já teda ne!!!

9. Hýbat se!!
Jestli nechceme být tlustí, tak se holt musíme hýbat. Za den minimálně 30 minut pohybu. Bohatě stačí chůze do školy či ze školy, jenom zrychlíme trošičku.

10. Odměna
Odměna je pro nás motor pro lepší úspěch ve škole či lepší známku. Je to naše motivace k učení. Třeba za dobrou známku si koupíme náušnice, a když dostaneme špatnou známku, tak si samozřejmě nic nekoupíme za trest. Chichi

Tak to je všechno z mých tipů  na úspěšné učení a teď se vrhneme na to, jak v té škole vůbec uspět.


Z mojí zkušenosti ze školy vím, že je dobré naslouchat učiteli, co vypráví. Je hodně důležité dávat pozor v hodinách, strašně to pomůže v hodinách. Člověk si pak vzpomene, co se říkalo a má vyhráno. No dobře, tak ne tak úplně. Další věcí jsou zápisy a poznámky z hodin. Je příjemné se učit z upravených sešitů a čitelně napsaných než z drakopisu. Já osobně měním druh písma podle toho, jaký máme předmět. Do některých píšu psacím a do jiných tiskacím. Mám tak rozlišené předměty a vím přesně, který předmět to byl. Samozřejmostí jsou zvýrazňovače, které používám pořád a stále. Podtrhávám s nimi důležité věci či to, co se máme naučit.

Diář, který už jsem zmiňovala a zmíním ho i teď. Je to velký pomocník pro ty, co zapomínají a stále věci odkládají. Bohatě stačí malý diář na zapsání si poznámky, a také  toho, co se kdy píše či zkouší. To samozřejmě nemáme rádi, že? Na trhu je velké množství diářů od různých značek, a také barev a velikostí.

Rozvrh času na učení.
Nevěděla jsem, jak to napsat, ale důležité je si rozvrhnout čas na učení a odpočinek. Když víte, že v pátek píšete test, tak je dobré se podívat na danou látku aspoň tři dny před samotným testem. Nejhorší věc je učit se ve spěchu v autobuse či před hodinou. Já osobně se učím dva dny předem. První den se to našrotím, co nejvíce to jde, a druhý den si to jenom opakuji. Mám to prostě takhle zažité a naučené.
 
Zdorj Google obrázky
Kdy se učit?
Na tuhle otázku není jedna odpověď. Každý se učí v jiný čas a na rozdílném místě. Mně se nejlépe učí odpoledne hned po škole. Je to kolem 17-18 hodin, domů chodím hodně pozdě a bývám dost unavená. Tak ještě před učením si jdu lehnout na 20 minut, ale občas se povede, že usnu a vzbudím se až večer. No a to pak na učení nemám ani pomyšlení.

Doping
Mozek potřebuje něco na nastartování, tak je dobré před učením se najíst a samozřejmě napít. Jídlo pomáhá mozku naučit se nové věci. Na stres je také velký pomocník jídlo. Stačí vaše oblíbené pití či nějaká sladkost.

Tak to by bylo pro dnešek vše. Snad vám to trošku pomůže k učení a ke škole samotné. Mějte se hezky a už teď se můžete těšit na středu. Bude recenze kosmetiky.
LOVE Majdalenka

5 komentářů:

 1. Moc hezky clanek, ale prijde mi zbytecne nektere body psat vuckrat. Taky bych uz nejak zapracovala na vzhledu :) Jinak clanek super :)

  OdpovědětVymazat
 2. Holky děkujijste milé. Terko já vím o víkendu na to sednu s kamarádkou a něco zkusíme vymyslet.
  Mám vás ráda
  Majdalenka

  OdpovědětVymazat
 3. Diář a zvýrazňovače také musím mít :)
  HAUTE BASICS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda že nejsem sama. Já bych bez diáře asi nepřežila školu.
   LOVE Majdalenka

   Vymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.