pondělí 19. října 2015

Já a hudba
Ahojky moji milí, podle názvu již víte, o čem dnešní článek bude. Můžu o sobě říct, že jsem závislák na poslechu hudby. Cestou do školy i ze školy je pro mě rituál, který mám spojený s poslechem hudby. Nejčastěji poslouchám svůj mp3 přehrávač. Je to mp3 od značky Sony, která vydrží i otřesy a má dobrou výdrž baterie. Také ji poslouchám na kole, což je docela nebezpečné. Vím to, ale bez hudby si už jízdu na kole neumím představit. Hudba je můj motor a moje motivace v jakékoliv aktivitě, kterou dělám. Moje sluchátka také toho dost vydrží, jsou to totiž Koss Porta Pro, které mám již jednou reklamované, a to kvůli špatnému kontaktu a už špatným molitanům. Tyto sluchátka mám s doživotní zárukou. Je to výborná věc si připlatit pár stovek navíc, a přitom mít sluchátka malé velikosti, dobře hrající a také skládací.

Zpátky k hudbě. Od malička nám doma hrál Karel Kryl, kterého obdivuji za jeho texty a tu muziku, co skládal. Škoda, že už není mezi námi, ale možná jsem i ráda, chudák by se v tomto světě  asi zbláznil. Ty jeho písničky jsou tak pravdivé a povedené, a jak hraje, to je úplně boží. On spíše vybrnkával na kytaru, ale i tak se mi to strašně líbí.
Kromě svojí mp3 poslouchám také hifi věž, kterou jsem dostala na narozeniny. Byl to můj sen mít vlastní hifi věž. Mám podobnou, co máme vlastně v obýváku. Je jenom o chlup menší, ale stejně výkonná. Moje hifi se skládá  ze tří komponentů. Z CD komponentu, který mám již vyčištěný od nečistot, je to Technics, který je jeden z nejlepších CD přehrávačů. Dále mám magnetofon, který je od stejné značky jako CD a také je lepší než ten, co máme v obýváku. No a jako poslední tu mám zesilovač a tuner v jednom. A to jsou od značky Sony. A samozřejmě k tomu nesmí chybět repráky. Moje repráky jsou sice malé, ale hrají překrásně. Jsou to Tesly, které se vyráběly v našem městě už před delší dobou. Tak to je z představování všechno. Teď se vrátíme zpátky k hudbě. Kromě Kryla poslouchám Daniela Landu, který  má taky pravdivé a povedené písničky. Sice jeho začátky byly takové kolísavé, ale mně se ty první písničky líbí nejvíce. Před vlastní sólovou dráhou byl členem skupiny Orlík, která byla skin-headská a měla  trošku drsné texty a také ta hudba byla trošku výjimečná. Bylo to v době, kdy bylo dosti těžké se prosadit. Dnešní rychlokvašky nemají žádný vlastní styl a ani vlastního ducha. V dnešní době je strašně moc dýdžejů  a různých raperů, kteří si o sobě myslí bůhví co. Za toho minulého režimu to bylo více hlídané a hlavně tvrději trestané.
Jak vidím, tak jsem úplně odbočila od hudby někam, kam jsem vlastně nechtěla, ale co už nadělám. Bohužel nic nenadělám, ruce mi píšou samy. :-)
Zpátky k Danovi. Jeho sólová dráha je skvělá, teď se mírně změnil, ale stále je to on. Líbí se mi jeho aktivity, ale nejvíce jsem se našla v písních, které složil. Čím jsem starší (a snad i rozumnější, tak jeho písním více rozumím a chápu, co tím myslí a myslel.
A poslední, koho vám představím, je Jarek Nohavica. Tenhle zpěvák mi otevřel oči, když jsem byla v tom nejhorším. On má samozřejmě také pravdivé texty a ta hudba, kterou k ní skládá, je boží. Jeho hudební nástroj je kytara a heligonka. Strašně mi připomíná Karla Kryla, který hrál také na kytaru. Tihle dva pánové jsou si hodně podobní. Nejen tím, že oba zpívají o pravdě a nebojí se kritiky, ale i tím, že hrají na stejný hudební nástroj - kytaru.
A to by bylo asi pro tento článek všechno. Chtěla bych ještě jednou poděkovat všem těm, kteří mě podporují a pomáhají mi s tímhle blogem. Ať už duševně, pomocnou rukou nebo při opravě článků.
Chtěla bych vás poprosit o hlasy v Blogerce roku, která je mým snem. O této anketě vím již rok, ale moje staré blogy nestály za nominaci (a nebo jsem to vzdala dříve :-) ).
Mějte se hezky
LOVE Majdalenka

2 komentáře:

 1. Jarek Nohavica je fenomén, má krásné písničky, texty a hlavně se u nich člověk i zasměje :) Snad všichni známe "milionáře" nebo ladovskou zimu :)
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak jinak děkuji za rychlý komentář. Velice jsi mě potěšila.
   LOVE Majdalenka

   Vymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.