neděle 6. září 2015

Slovensko Vyprávění


 
Ahojky moji milí, tenhle článek bude o tom jak jsem s taťkou byla na Slovensku. Byla jsem ráda že mě vzal, protože on tam jezdí jako řidič dodávky, s kterou rozváží balíčky po zákaznících a to na východním Slovensku. Teď už k samotnému výletu. Dohromady to byli dva dny, které jsem si náramně užila.


1.Den- úterý
Den předem jsem si nachystala baťužek a foťák, bez kterého už prostě nevyjedu.Ráno jsme vstávaly 2:35 a já v autě ještě na štěstí usnula. Naše první zastávka bylo kolem 6 raní byl to první zákazník, který se mi zdál ještě ospalý. Město si bohužel nepamatuji. Cestou k dalšímu zákazníku jsme jely kolem Oravského hradu, který byl ukrytý v mlze. Takže fotka by nebyla pěkný, protože na něj nesvítilo sluníčko tak se to nedalo prostě vyfotit. Ta fotka by nebyla vůbec hezká. Druhou zastávkou bylo město Dolní Kubín kde byl zákazník v takovém krpálu, z kterého když jedete dolů tak se cítíte jak na tobogánu. Následoval horský přechod Donovaly, které jsou vyhlášené lyžařské středisko z mnoha hotely a sjezdovkami. Tady jsme posnídaly naše svačinky a trošku si odpočinuly v autě. Již třetí a čtvrtý  zákazník byl v krásném městě s názvem Bánská Bystrica. V tomto městě je Europa Schopping Centrum do kterého se chci někdy podívat a možná i něco koupit. Při přesunu do dalšího města jsme viděly pastevce ze psi pást stádo ovcí. Bylo to krásné podívání  jak  to má všechno pod kontrolou. Pátý zákazník se nacházel v Brezně, ve kterém jsou sami cigáni a nic víc zajímavého. Zajímavá zastávka byla fotografická par foteček už jste viděli tady na blogu. Můj plyšový spolujezdec  měl tendenci se vyfotit  snad se vším co bylo k vidění. Také se nám pokoušel utéct do lesa pod Tatrami. Policejní  hlídky, kterých bylo strašně moc. Někteří jenom projížděli a měřily, ale dokonce i vážily. Nás zvážily také ,ale naštěstí to bylo v pohodě. Projížděly jsme krásnou vesničkou, ve které byl malebný  hrádek. Vesnice se jmenovala Liptovský Hrádek. Šestý zákazník byl  v Popradě, kde jsme se zdržely minimálně. Pokračovaly jsme do Kežmarku, kde byl sedmý zákazník. Toto je plné cigánů. Řeknu vám že se mi tam vůbec nelíbilo. Již osmou zastávkou byl zákazník ve Spišské Nové Vsi, u kterého jsme se zdržely nejdéle asi hodinu.Pro mě to bylo nekonečné. A konečně poslední devátá zastávka byla u zákaznické rodiny v Humenném. I zde jsme se zdržely dlouho a za trpělivost jsem dostala čokoládu a kafe. Konečně jsme mohli jet na Hotel.

HOTEL
Pod tímhle slovem si nepředstavujte nic luksusuního. Náš hotel byl spíše průměrný až podprůměrný. Nazýval se Salaš a je to restaurace z hotelem dohromady. Jakmile jsme se ubytovaly tak jsme se šli najíst. Já jsem si dala kuřecí prsa s houbovou máčkou a s harnolkama. Bylo to výborné moc mně to chutnalo. Náš pokoj nebyl žádný luksus byl spíše obyčejný. Co se v něm nacházelo? Klasická manželská postel, televize, lednička a samozřejmě koupelna.

  1. Den- středa
Z hotelu jsme vyrážely v 7:00 ráno. Naše první zastávka byla benzinka, na které jsme si daly kafe a čokoládu no a vyrazily jsme k zákazníkovi. K prvnímu zákazníkovy , který byl v Košicích byla dosti dlouhá cesta. Proč? Protože byli samé semafory a zácpy. V Košicích jsme se zdržely minimálně  sice tam byla obížďka , která nás trošku zdržela, ale nebylo to nic hrozného. Kopec Jahodná , která je nad Košicemi je krásně zatáčkový moc se tam nedá předjíždět, ale my jsme chytré hlavičky a předjížděly jsme jedna radost. Moc jsem si ten kopec užila. Středa byla velmi krátká, ale zato  záživná. Druhá a již poslední zastávka a hlavně zákazník byl v Ružomberku. Toto město má své kouzlo a také ducha. Kousek  od něj se nachází krásná farma, která se jmenuje Krajinka.Tato farma vyrábí ovčí sýry a také mají malou pekárnu. V Hospodě najdete prosklenou stěnu ,za kterou se nachází ovčín a  s malýma ovečkama.
Zajímavou zastávkou byla Trstěná, ve které jsme nakládaly nějaký materiál. Také jsme si koupily oběd v Lídlu a to rybí salát, který byl výborný a moc mi chutnal. Cestou k Trstěné jsme viděly pastevce jak jde dojit krávu přímo na pastvu. Přišlo mi to nezvyklé, ale líbilo se mi to bylo to zajímavé. Konečně jsme vyložily náklad na firmě a já se v 14:30 rozloučila z taťkou a jela jsem s mamkou domů. Vyzvedla jsem si občanku, kterou jsem tam měla.

Tak to by bylo vše z mého vyprávění. Doufám že se vám to líbilo.


Mějte se hezky.
Majdalenka

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.