pátek 24. července 2015

Já a foceníAhojky lidičky, jak už jste si mohli z nadpisu všimnout, tak dnešní článek bude o tom, jak jsem se dostala k focení. Pohodlně se usaďte. Začínáme.
Žiju ve fotografické rodině, která fotí jak zběsilá. Doma máme spoustu foťáků a kabelů. Pořád na něco šlapu ať je to kabel nebo taška. Stále se u nás nabíjí a upravuje. No zkrátka u nás by se člověk nenudil, jelikož se tu pořád něco děje.
Když jsem byla menší tak mě focení nebavilo. Za prvé jsem tomu nerozuměla a bála jsem se, že něco zmáčknu a ono se to pokazí či rozbije , a za druhé nerada jsem se fotila. První rodinný foťák byl filmový a na tužkové baterie. Měli jsme ho strašně dlouho, ale chtěly jsme digitál a nejlépe zrcadlovku. Zrcadlovky byli strašně drahé až nedostupné.
První digitální foťák byl Panasonic DMC-FZ 10, který byl senzační.

  Zdroj


S tímhle foťákem jsem fotila už já. Moje prví pokusy o fotku. No řeknu vám nechci raději  o tom mluvit. Prostě děs a hrůza. Jakmile se koupila první zrcadlovka Nikon D 80 tak mě zůstal Panasonic na naučení a samozřejmě na focení. Dokonce  jsem začala točit i videa a jak víte tak jsem je smazala z YT. Milovaným Panasonicem jsem fotila všechno možné a nemožné.
Tahle fotečka je taková náhoda. Vůbec nevím jak se mi povedla ale prostě s mojim stříbrným mazlíkem se to nějak povedlo.

Také jsem se naučila upravovat fotky, ze začátku se mi to vůbec nedařilo, ale teď už jsem schopná tu fotku i částečně předělat. Stále se mám co učit.

 Ptáte se v čem upravuji?
Veškeré fotky upravuji v Zoner photo studio 12. Je jednoduchý, ale docela drahý, ani nevím kolik stál. Vím, že se dá stáhnout zdarma. =)

Do domácnosti přibyli další foťáky no a můj starý miláček dosloužil. Tak jsem se musela naučit na zrcadlovce Nikon D80. Je to nejmenší foťák, který máme doma, proto mu také říkáme mazlik, prcek. Za nic na světě bych ho nevyměnila je prostě úžasný. Učím se s ním pořád a stále přicházím na mnoho zajímavých věcí.

Fotím všechno, co se mi líbí a co mě zajímá. Také fotím mobilem, který používám nejčastěji. Převážně ve spěchu nebo když se mi nechce tahat mazlík, který je docela těžký.

Tak to by bylo vše. Mějte se hezky a užívejte léta.

Majdalenka4 komentáře:

 1. Odpovědi
  1. Ahoj zkus poprosit rodiče jestli by ti nekoupily nějaký kompak. Nejsou ani moc drahé a dělají pěkné fotky.
   Měj se hezky
   M

   Vymazat
 2. Aj ja si čoskoro plánujem kúpiť zrkadlovku, pred rokom som si kúpila ultrazoomovku, tak na učenie sa, či ma to vôbec bude baviť, no rozhodne áno a neviem sa dočkať niečoho ešte vymakanejšieho. Škoda, že sú tak drahé, no ako investícia je to rozhodne dobrá. :)
  https://windinhairblog.wordpress.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojda děkuji za krásný komentář. A určitě ti srcadlovku doporučuji já osobně bych ji za nic na světě nevyměnila.
   Měj se hezky
   M

   Vymazat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.