pátek 8. května 2015

Šikana a vše sní spojenéAhojky lidičky, dnešní článek bude trošku zajímavý, ale i poučný.Jak už napovídá nadpis tak se dneska budeme bavit o šikaně jak ve škole tak i na internetu.

Jako první probereme internet, který je  plný různých sociálních sítí a tou nejznámější ne FB.

FB je plný různých informacích,ale také známých, které ani neznáme a stejně je máme v přátelích.
Samozřejmě se vám může stát, že si do vás někdo rýpne nebo poníží. A v té nejhorší situaci si vytáhne vaše soukromé věci a může je použít proti vám. Jak tomu předejít odstranit neznámé lidi,to je snadná otázka ,ale hůře se provádí. Já osobně na fb mám cca 90 lidí, některé ani neznám , ale mám je přidané jenom proto, že se mi třeba líbí nebo je to kamarád někoho známého. Jak tomu předejít aby nedošlo k tomu, že vás někdo bude otravovat, nebo dokonce ponižovat. Vymazejte si je z přátel a nejlépe blokujte pokud vás otravují. Já takle blokovala už mnoho lidí, kteří mě otravovaly nebo ponižovaly.Také si dávejte pozor co a jak píšete na blogu a také co fotíte. Jestli máme svolení fotit toho člověka a hlavně jestli souhlasí s tím, že ho zveřejníte na blogu či instagramu, který je v poslední době hodně populární. Všechno se to může otočit proti vám a to je pak velmi ponižující a nebezpečné. Náhodou už jsem se s tím setkala , ale nejednalo se o mě, ale o moji kamarádku, které to nebylo moc příjemné. Snažila jsem se ji pomoc, ale ona se strašně bála to někomu říct.

A to mě teď vede k otázce proč? Proč se vlastně bojíme říct to někomu. Můj názor je, že se nás nikdo nezastane nebo nás ještě více poníží. Zkušenosti s tím mám dokonce osobní.

Znáte to přejdete na novo školu a tam jsou jiní lidé. Nikoho neznáte je vám tam trapně, když jste chytřejší nebo když toho víte více. Já jsem spíše věděla více nebyl jsem moc chytrá, ale zase jsem byla více zvědavá pořád se na něco ptala učitelů. No a to se samozřejmě nelíbilo spolužákům, kteří mi možná záviděly. Tak mi začaly dělat problémy, které jsem ze začátku vůbec neřešila, ale došlo to až tak daleko, že jsem se jich bála. Když jsem sebrala tu odvahu a řekla to učitelům, kteří mi slíbili, že s tím něco udělají. Samozřejmě to chvíli trvalo než se to všechno vyřešilo. Naštěstí všechno dopadlo dobře já vyšla základnu v pohodě.

Vážně se nemusíte bát nikdo vám hlavu neutrhne jenom to neříkejte lidem ,kteří se tváří, že vám chtějí pomoc a přitom jsou proti vám.Vím, že to nejde moc dobře poznat.Tak to by bylo pro dnešek vše. Mějte se hezky užívejte sluníčka a fanděte našim.

Majdalenka

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář. Jste úžasní.